Περιβαλλοντική Δράση 18/03/2018

Το πρωί της Κυριακής 18/03/2018 οι εκπαιδευτικοί, μαζί με πολλούς  γονείς και  μαθητές   συγκεντρώθηκαν στην αυλή του νηπιαγωγείου και αφού καθάρισαν τα σκουπίδια φύτεψαν περίπου 50 « φωτίνιες»  με σκοπό την ανάπλαση του αύλειου χώρου. Τα φυτά αποκτήθηκαν με την εθελοντική οικονομική συμβολή  της πλειονότητας των γονέων του νηπιαγωγείου και των εκπαιδευτικών και όλη η δράση στηρίχτηκε στον εθελοντισμό και στη αγάπη μας για το σχολείο.

Στο τέλος  όλοι μαζί απολαύσαμε έναν ζεστό καφέ και χειροποίητα εδέσματα που προσέφεραν γονείς και εκπαιδευτικοί.

Το διδακτικό προσωπικό του νηπιαγωγείου ευχαριστεί θερμά τους γονείς που ανταποκρίθηκαν και υποστήριξαν την προσπάθεια και το όραμά του για ένα καλύτερο σχολείο.

Η αυλή του νηπιαγωγείου πριν την προσπάθεια ανάπλασης

Εθελοντική συμμετοχή γονέων, παιδιών και εκπαιδευτικών

Τα παιδιά μαζί με τους γονείς τους φυτεύουν τις φωτίνιες

???